Novak Djokovic’i eleyen Luca Nardi tarihe geçti!

Indian Wells Masters Tenis Turnuvası’nda, tek erkekler dünya sıralamasında 123. sırada yer alan 20 yaşındaki İtalyan tenisçi Luca Nardi, bir Masters 1000 veya grand slam etkinliğinde Sırp rakibi Novak Djokovic’i mağlup ederek tarihteki en düşük sıralamadaki oyuncu olarak adını yazdırdı.

ABD’nin Indian Wells şehrinde düzenlenen sert kort turnuvasının üçüncü turunda Nardi, tek erkekler kategorisinde 1 numaralı seribaşı Djokovic’i 2 saat 17 dakika süren mücadelenin ardından 6-4, 3-6 ve 6-3’lük setlerle 2-1 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.

Geçen hafta Nardi, elemelerin son turunda David Goffin’e yenildi, ancak Arjantin’den Tomas Martin Etcheverry kuradan çekilince “şanslı kaybeden” olarak ana tabloya kaldı.

NORDI: HAYALİNİ KURUYORDUM, GERÇEK OLDU

Karşılaşma sonrası açıklama yapan Nordi, “Ne diyeceğimi bilemiyorum. Dün gece hayalini kuruyordum. Şimdi ise gerçek oldu” ifadelerini kullandı.

DJOKOVIC: KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUM

Djokovic ise “Özellikle üçüncü sette harika tenis oynadığı için kendisini tebrik ediyorum. Ana çekilişe, ‘şanslı kaybeden’ olarak girdi, dolayısıyla gerçekten kaybedecek hiçbir şeyi yoktu, harika oynadı ve kazanmayı hak etti” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x