IŞİD bir kez daha tehdit etti: Sıradaki kim

Başkent Moskova’da terör estiren “radikal islamcı” IŞİD yeni bir tehdit mesajı daha iletti. IŞİD paylaşımında “Sıradaki kim” mesajı vererek Londra, Roma, Paris ve Madrid’i tehdit etti.

Geçen hafta cuma gecesi Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen bir konser dört silahlı teröristin saldırısı ile son bulmuştu. 139 insan saldırı sırasında hayatını kaybetmiş ve yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Korkunç saldırıyı üstlenen IŞİD yakalanan teröristlerin sorgu videolarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından sessiz kalmadı.

IŞİD: DİKKAT EDİN

Putin’in gözdağı verdiği düşünülen videoların hemen ardından IŞİD yeni bir paylaşımda bulundu. Elinde bıçak tutan bir teröristin görselinin yer aldığı paylaşımda, “Tüm vahşi Ruslara! IŞİD mahkumlarına işkence etmeyi bırakın. Dikkat edin! Esir kardeşlerimiz için sizden intikam alma fırsatımız olmadığını düşünmeyin. Cuma günkü saldırıda size şunu kanıtladık: Allah’ın izniyle IŞİD’in mücahitleri, yaptığınız her türlü vahşetin cezasını size kesebilir” ifadesi kullanıldı.

IŞİD’TEN TEHDİT

Putin’in radikal islamcı olarak tanımladığı IŞİD’in yayınladığı mesajın devamında ise “Yakalananlara sizin adınıza işkence yapılması ve videolarının yayınlanması, binlerce kardeşine olan kana susamışlığınızı artırıyor. Bu sefer kafanıza öyle bir vuralım ki, Allah’ın izniyle gelecek nesiller sizi hatırlasın ve bu geçmiş acılar ve yaralar unutulsun” ifadeleri yer almakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x